جمع اضداد یا رب؛ نظر تو برنگردد/ من گنگ خواب دیده و عالم تمام کر من عاجزم ز گفتن و خلق از شنیدنش/ قَالَ رَبِّ اشْرَحْ لِی صَدْرِی وَیَسِّرْ لِی أَمْرِی وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِنْ لِسَانِی یَفْقَهُوا قَوْلِی(سوره طه-آیات 25تا28)/ گاهی وقتا آدم از درب بسته فاصله میگیره و عقب میره تا با دور و ضرب بیشتری به در بکوبه، وقتی کلید در قفل شکسته باشد. / برای شکست هزار دلیل و برای پیروزی یک راه هست./ هرگونه پیگرد، قانونی دارد/ اگر خورشید را از دست راستم و ماه را از دست چپم پس گیرید دست از رسالت وبلاگنویسی برنمیدارم./ اگر فقط مال خودم بودم در سکوت پیش می رفتم تا وقتی موقعش شده باشه بگم: کیش و مات tag:http://www.vocalvoice.ir 2019-04-23T06:50:11+01:00 mihanblog.com شئونات 2019-04-22T10:00:27+01:00 2019-04-22T10:00:27+01:00 tag:http://www.vocalvoice.ir/post/81 زکریا مُذَكِّر رانندگی ملت ما هچ مشکلی نداره، همه قوانین رو بلدن، فقط این نوع رانندگی در شأن پراید و پژو و نیسان آبی و ماشین ایرانیست. اگر ماشین خوب خارجی بیاد توی خیابونا، کسی جرأت خرسواری در شهر پیدا نمیکنه. رانندگی ملت ما هچ مشکلی نداره، همه قوانین رو بلدن، فقط این نوع رانندگی در شأن پراید و پژو و نیسان آبی و ماشین ایرانیست. اگر ماشین خوب خارجی بیاد توی خیابونا، کسی جرأت خرسواری در شهر پیدا نمیکنه. ]]> چه بد نیتی، چه بد طینتی 2019-04-14T02:46:40+01:00 2019-04-14T02:46:40+01:00 tag:http://www.vocalvoice.ir/post/78 زکریا مُذَكِّر انقلاب کردید که بتونید راحت فحش بدید؟!!!انقلاب کردید که پلو بخورید و دیابت بگیرید؟!!! انقلاب کردید که بتونید راحت فحش بدید؟!!!
انقلاب کردید که پلو بخورید و دیابت بگیرید؟!!!
]]>
دلالی مرگ 2019-04-12T14:27:57+01:00 2019-04-12T14:27:57+01:00 tag:http://www.vocalvoice.ir/post/77 زکریا مُذَكِّر وقتی خودت نمیفهمی از کجا خوردی... چون زمانی که پراید ثبت نام میکنی به امید اینکه گرون بشه و بندازی به خلق الله۱ و زمانی که بساز و بندازی میکنی به امید اینکه چند برابر قیمت ساخت در زمان گرانی بندازی به هموطنت۲ ، به عاقبت کار فکر نمیکنی.۱ عاقبت کار: پراید نقص فنی داره و نمایندگی میگه باید مشکل فنی ثابت بمونه تا ما ببینیم. اجباراً سوار  میشه و تصادف میکنه و آه و نفرین اون بنده خدا، گریبان زن و بچت رو میگیره.۲ عاقبت کار: آپارتمان مهندسی ساز نیست و در بهترین و کم آزارترین چون زمانی که پراید ثبت نام میکنی به امید اینکه گرون بشه و بندازی به خلق الله۱ و زمانی که بساز و بندازی میکنی به امید اینکه چند برابر قیمت ساخت در زمان گرانی بندازی به هموطنت۲ ، به عاقبت کار فکر نمیکنی.
۱ عاقبت کار: پراید نقص فنی داره و نمایندگی میگه باید مشکل فنی ثابت بمونه تا ما ببینیم. اجباراً سوار  میشه و تصادف میکنه و آه و نفرین اون بنده خدا، گریبان زن و بچت رو میگیره.
۲ عاقبت کار: آپارتمان مهندسی ساز نیست و در بهترین و کم آزارترین حالت، بوی فاضلاب چشم ملت رو کور میکنه.
]]>
قلم و بلاگ 2018-07-05T03:08:32+01:00 2018-07-05T03:08:32+01:00 tag:http://www.vocalvoice.ir/post/1 زکریا مُذَكِّر روز قلم در تقویم ایران، به عنوان نمادی برای تجلیل از صاحب‏قلمان و آثار ایشان انتخاب شده است. صفحات تقویم، چهاردهم تیرماه با عنوان «روز قلم» به خود جلوه‏ای دیگر بخشیده است. نام‏گذاری این روز به نام قلم*، بی ارتباط با تاریخ کهن متمدن و فرهنگ‏ساز این سرزمین نیست. ابوریحان بیرونی در کتاب آثار الباقیه خود آورده است که چهاردهمین روز از تیرماه را ایرانیان باستان، روز تیر (عطارد) می‏نامیدند. از طرفی سیاره تیر یا همان عطارد، در فرهنگ ادب پارسی، کاتب و نویسنده ستارگان است. به همین من روز قلم در تقویم ایران، به عنوان نمادی برای تجلیل از صاحب‏قلمان و آثار ایشان انتخاب شده است. صفحات تقویم، چهاردهم تیرماه با عنوان «روز قلم» به خود جلوه‏ای دیگر بخشیده است. نام‏گذاری این روز به نام قلم*، بی ارتباط با تاریخ کهن متمدن و فرهنگ‏ساز این سرزمین نیست. ابوریحان بیرونی در کتاب آثار الباقیه خود آورده است که چهاردهمین روز از تیرماه را ایرانیان باستان، روز تیر (عطارد) می‏نامیدند. از طرفی سیاره تیر یا همان عطارد، در فرهنگ ادب پارسی، کاتب و نویسنده ستارگان است. به همین مناسبت این روز را روز نویسندگان می‏دانستند و گرامی می‏داشتند. ارزش و کرامت قلم بسیار بالاتر از آن است که برای بزرگداشت آن و صاحبانش به اختصاص دادن روزی در تقویم به آن بسنده کنیم. در این روز با گرامی‏داشت یاد و خاطره اهالی قلم و تجلیل از آثار ایشان، شاید بتوانیم گوشه‏ای از زحمات طاقت‏فرسای آنان را قدردان باشیم. قلم، زبان عقل و معرفت و احساس انسان‏ها و بیان‏کننده اندیشه و شخصیت صاحب آن است. قلم، زبان دوم انسان‏هاست. در نخستین ارتباط وحیانی رسول خدا صلی‏الله‏علیه‏و‏آله با مبدأ هستی در غار حرا، سخن از قلم به میان می‏آید، تا جایی که خداوند خود را این‏گونه معرفی می‏کند:«الَّذی عَلَّمَ بِالْقَلَمِ؛ آن‏که با قلم آموخت.»

* روز چهاردهم تیر ماه به پیشنهاد انجمن قلم ایران و تصویب شورای فرهنگ عمومی، به عنوان ( روز قلم ) در تقویم رسمی ایران به ثبت رسید.

نیرومندتر از قلم، محرک نویسنده به نوشتن است.
]]>