About Mahdi
بی تو همه اهل قیامت رفوزه اند ای نمره قبولی دنیا، چهارده
پدیده زیرآب زنی به معنای ارائه گزارش یا عدم ارائه گزارش در خصوص یک موضوع به صورت راست یا دروغ به مدیر ,رئیس یا فردی است که در زندگی برای ما اهمیت دارد. به گزارش میگنا دات آی آر این پدیده اجتماعی مذموم که بیشتر در ادارات مرسوم است در سایر ارگان های اجتماعی هم مرسوم بوده و بر روابط افراد اثر گذار است.
 زیر آب زنی در هر قسم به معنی بدگویی از فردی در مقابل دیگران است که در نتیجه آن فرد مذکور موقعیت اجتماعی ، کاری و یا محبوبیتش را از دست بدهد.
 بخش اعظمی از عادت زیرآب زنی در افراد به گذشته، روشهای تربیتی و نوع زندگی خانوادگی افراد بستگی دارد. بخش دیگری از این پدیده اجتماعی به سازمان ها و افرادی که گزارش هایی از این دست را می پذیرند هم بستگی دارد.
محل کار مجموعه ای از آدم های خوب، بد و زشت است. آدم های خوب که تکلیفشان مشخص است. همکارانی هستند که همیشه و همه جا می توانید به آنها اعتماد کنید. آدم های بد، افرادی هستند که باعث آزار و ناراحتی دیگران می شوند اما خودشان هم نمی دانند چه اشتباهی می کنند. اما آدم های زشت آنهایی هستند که از روی عمد کارشکنی می کنند و می خواهند شر به پا کنند.

 از نشانه های کارشکنی و زیرآب زنی در محل کار این است که هرگز به آن ارتقا شغلی که لیاقت آن را دارید، نرسید. یا مدیر همیشه با شما رفتار سرد و بی تفاوتی داشته باشد. یا همکاران دیگر به طور ناگهانی از شما دوری کنند یا شما را در گروه خود راه ندهند. یا ناگهان متوجه رفتار مهربان فردی باشید که همیشه از شما دوری می کرده و رفتار تهاجمی داشته است. 

انواع زیر آب زنی:
1. ارائه گزارش نادرست در خصوص یک فرد این بدان معنی است که عملی که از سوی فردی سر نزده است به وی نسبت داده شود و تلاش شود با استفاده از شواهد و مدارک ساختگی کاری را به فردی نسبت داده یا از او سلب کنند.

2. ارائه گزارش صحیح در خصوص یک فرد در این شیوه یک عمل نادرست فرد برجسته شده و با بزرگ نمایی به رئیس گزارش می شود تا به این ترتیب موقعیت کاری وی تضعیف شود و یا آنکه جایگاه اجتماعی او تخریب گردد.

3. ترکیب اطلاعات صحیح و نادرست در خصوص یک فرد زیرآب زن حرفه ای معمولا از این شیوه برای دستیابی به اهداف خود بهره می برد بدان معنا که کارها و رفتار های کسی که قصد تخریب او را دارد به شیوه دلخواه خودش تفسیر کرده و نظرات شخصی خودش را به دیگران القا می نماید. 

چرا همکار شما سنگ جلوی پایتان می اندازد؟
یکی از دلایل آن این است که بیشتر ادارات و شرکت ها پاداش را فردی و به طور مجزا به کارمندان خود هدیه می کنند. همیشه فردی که بهترین نتیجه را کسب کرده باشد مستحق پاداش است و افرادی که به او در این مسیر کمک کرده اند هیچ پاداش و کمکی دریافت نمی کنند. این باعث ایجاد حالت رقابتی میان کارمندان می شود.

همین حالت باعث می شود تا به محض پیشرفت شما، همکاران از ترس اینکه مورد عنایت مدیر قرار بگیرید و از روی حسادت، جلوی پایتان سنگ اندازی کنند. آنها از توان و استعداد شما می ترسند و سعی می کنند به هر طریقی شده شما را بد و کارهایتان را غلط نشان دهند.

اگر احساس می کنید همکارتان بدخواه شما است و کارشکنی می کند، کارهای زیر را انجام دهید: 
هرگز بنا را بر بدبینی نگذارید
همه باید همیشه هوشیار و گوش به زنگ باشیم اما این اعتقاد به این مفهوم نیست از همان روز اول به اطرافیان خود بدبین باشیم.
 اگر همکارتان شما را تحویل نمی گیرد دو حالت دارد: یا بدخواه شما است یا واقعا سرش شلوغ است، حوصله ندارد یا آن روز خسته است. شک در دل همه انسان ها وجود دارد. اما اگر قرار باشد همیشه به همه بدبین باشیم نمی توانیم با آرامش زندگی کنیم و محل کار هم به جهنم تبدیل می شود. اگر تصور می کنید کسی در حقتان کارشکنی می کند و سعی در بد جلوه دادن شما دارد، اول از این امر مطمئن شوید و سپس اقدامات لازم را انجام دهید.

اعتماد به همکاران
سعی کنید با همکاری که به او اعتماد دارید، صحبت کنید. بدون اینکه به کسی تهمت بزنید در مورد احساس خود و مسایلی که می بینید و می شنوید به آنها بگویید و نظرشان را بپرسید. شاید شما کاملا در اشتباه باشید و آنها به شما کمک کنند. البته باید همکار قابل اعتمادتان هم انسان بی غرض و درستی باشد. 

گزارش کار روزانه بنویسید
هر کاری که انجام می دهید را بنویسید و در اختیار مدیر قرار دهید. به این ترتیب همه چیز کاملا مشخص و واضح است و هیچ کس نمی تواند به شما برچسب کم کاری بزند. 

گوش به زنگ باشید
اگر رویدادهای مهمی در اطراف شما رخ داد، مثلا قرار بود ارتقا شغلی بگیرید اما نگرفته اید و وظایف و کارهای همکارتان عوض شده است باید کمی شک کنید.کارشکنی و خراب کردن دیگران اصولا با برنامه ریزی کامل و دقیق انجام می شود. 
 بدگویی و غیبت یکی از سلاح های فرد کارشکن است. متاسفانه، غیبت به گونه ای است که موضوع غیبت خودش آخرین فردی است که حرف های دروغین به گوشش می رسند و به همین دلیل هیچ اقدامی برای آن نمی توان انجام داد. اما بهترین پیشگیری برای غیبت این است که همیشه و همه جا گوش به زنگ و هوشیار باشید.

روبه رو شدن با همکار کارشکن
هنگامی که مطمئن شدید شما هدف نامردی های همکارتان قرار گرفته اید، حواستان به خود باشد و سعی کنید آرام باشید و لطمه ای به شما وارد نشود. یکی از بهترین روش های حفاظت از خود، خودشیرینی و جلب توجه کردن است. 
 همدردی و همفکری، محرک های بسیار قوی هستند و روش مستقیم برای راحت شدن از شر آنها، دوست شدن با فردی است که در حق شما نامردی می کند و وارد شدن به گروه آنها است.

زیرآب کسی که زیرآب شما را زده را نزنید
اگر شک کردید کسی در حال زیرآب زنی شما است، شما با فرهنگ تر و با منطق تر از او باشید. در عوض کار او، زیرآب او را نزنید. همیشه سعی کنید به او کمک کنید و پیشنهادهای سازنده برای شغلش داشته باشید. این باعث می شود تا محل کار شادتر و کم تنش تر باشد. مهم نیست او چه کار می کند. شما بزرگ باشید و منش داشته باشید. 

گفتن به مدیر یا سرپرست
اگر همه تلاش های شمابی ثمر بود و نتوانستید از عهده کارشکنی ها و زیرآب‌زنی های همکار خود خلاص شوید، همه چیز را با مدیر یا سرپرست بخش در میان بگذارید.

برای خود حق انتخاب قائل شوید
اگر متوجه شدید اوضاع بسیار بد است، بهتر است از آن محیط مسوم رها شوید. انسان های باهوش همیشه در حال آپ‌دیت رزومه کاری و ارتقا موقعیت شغلی خود هستند.

راهکارهای كلی برخورد با زیرآب زنان! 
 1.در صورتی که زیر آب زن غیر حرفه ای از نخستین روش برای تخریب شما بهره برده باشد و عمل غیر واقعی را به شما نسبت داده باشد تنها کافی است که پس از اطلاع از زیر آب زنی فرد مذکور حقیقت را آشکار کنید.
 در این موارد توصیه اکید بر آن است که پس از افشای عمل فرد مذکور هیچ گونه برخوردی با او انجام ندهید این امر علاوه بر اینکه او را شرمنده خواهد کرد بر بزرگی و اعتبار شما هم خواهد افزود.

2. در صورتی که کار نادرستی انجام داده اید و فرد زیر آب زن با استفاده از اشتباه خود شما موقعیتتان را متزلزل نموده است بهترین راهکار این است که اشتباه و خطای خود را بپذیرید . همچنین یاد آور شوید که هیچ فردی خالی از عیب و اشکال نیست. با چنین فردی رفتاری محتاطانه داشته باشید. بعدها می توانید طی یک صحبت دوستانه از او بخواهید پیش از گلایه از شما اشکالاتتان را به خودتان بگوید تا شما آنها را اصلاح نمایید.

3. زیر آبزنانی که از روش سوم یعنی ترکیب واقعیت و دروغ استفاده می کنند به شدت حرفه ای بوده و معمولا در شرایطی دست به کار می شوند که قصد نابودی شما را دارند و به فکر تصاحب موقعیت شغل و اجتماعی شما هستند. در برخورد با این افراد با ید دقت بسیار زیادی بکار ببرید همچنین با استفاده از دروغ هایی که در خصوص شما گفته اند بکوشید خود را از اتهامات مبرا کنید. بدترین شرایط زیر آب زنی این است که فرد مذکور به صورت ناشناس زیرآب زنی کرده باشد و شما از هویت او مطلع نباشید. بحثی که در این خصوص بسیار مهم است آنست که مدیران باید نهایت دقت خود را بکارببرند که در دام زیر آب زنان گرفتار نشوند ضرب المثل شنونده باید عاقل باشد از مصادیق چنین مواردی است که متاسفانه بعضا عاقل هم نیست! 
سازمان ها و محیط های اجتماعی  که نسبت به بهداشت روانی در محیط کار بها می دهند و بر پایه اصول مدیریتی صحیحی بنا می شوند کمتر با این پدیده مذموم اجتماعی دست به گریبان خواهند بود. معمولا در هر سازمانی افرادی هستند که سبب توانایی هاشان مورد حسادت سایرین قرار می گیرند اما اگر افراد حسود سلطه جو هم باشند مشکل زیر آب زنی بروز خواهد کرد.

امروزه رشته ای با عنوان روانشناسی صنعتی یا روانشاسی صنعت و مدیریت وجود دارد که متخصصان این رشته چنین افرادی را شناسایی می کنند و به صورت مشاوره ای و بهداشت روانی به آنها کمک می کنند. تا از این حقارتی که دارند نجات یابند و کمک شان میکنند تا به این شیوه ها متوسل نشوند تا نه مزاحم دیگران شوند و نه خودشان را عذاب بدهند.

● سخن آخر:
 مغزهای بزرگ درخصوص ایده ها بحث می کنند. 
 مغزهای متوسط در مورد حوادث صحبت می کنند. 
مغزهای کوچک در باره مردم گفتگو می کنند.

همگی بر این باور یم که دنیا راه عبور است نه سرای ماندن ، پس اوقات گرانبهای مان را به خوشه چینی زیبا ترین و بهترین اعمال صرف کنیم نه زشت ترین و بیهوده ترین آنها. 
آیا بهتر نیست بجای زیر آب زنی و حسادت با یکدیگر رقابتی سالم داشته باشیم؟ 

-----------------------
 جهت اطلاع
ریشه عبارت زیر آب زنی!!! 
زیرآب، در خانه های قدیمی تا كمتر از صد سال پیش كه لوله كشی آب تصفیه شده نبود معنی داشت . زیرآب در انتهای مخزن آب خانه ها بوده كه برای خالی كردن آب، آن را باز می كردند . این زیرآب به چاهی راه داشت و روش باز كردن زیرآب این بود كه كسی درون حوض می رفت و زیرآب را باز می كرد تا لجن ته حوض از زیرآب به چاه برود و آب پاكیزه شود. در همان زمان وقتی با كسی دشمنی داشتند. برای اینكه به او ضربه بزنند زیرآب حوض خانه اش را باز می كردند تا همه آب تمیزی را كه در حوض دارد از دست بدهد. صاحب خانه وقتی خبردار می شد خیلی ناراحت می شد چون بی آب می ماند.
این فرد آزرده به دوستانش می گفت: 
«زیرآبم را زده اند.»

توصیه آخر عمل به این حدیث امام علی(ع) هست:

در فتنه ها همچون شتر دو ساله باش؛ نه پشتی دارد تا سوارش شوند و نه پستانی تا شیرش را دوشند

نهج البلاغه(صبحی صالح) ص 469 ، حكمت 1


در محیط کاری اداره جات ایران هم باید همینطور خنثی رفتار کرد.

همکار زیر آب زن

همه ما برای گذران زندگی، مجبوریم کار کنیم و از سنی خاص، وارد محیط  کاری می شویم ، محیط هایی که افراد مختلف با روحیات مختلف، مجموعه همکاران ما را تشکیل می دهند.

در یک دسته بندی کلی، می توان افراد را با توجه به خصوصیات رفتاریشان به سه دسته تقسیم کرد :

1- عده ای که ، با صداقت کامل کار می کنند و برای همه خیر و خوبی می خواهند، معمولا در امور دیگران دخالتی ندارند و اگر کمکی از آنان خواسته شود، دریغ نمی کنند.

2- عده ای که ،کارشان را انجام می دهند، اما در امور دیگران هم کنجکاوی کرده و إعمال نظر و دخالت می کنند، گاهی ناخواسته باعث رنجش دیگران می شوند .

3- عده ای هستند که تعدادشان از بقیه خیلی کمتر است اما مخل آرامش و تمرکز دیگران می شوند ، این دسته ، افراد بد خواهی هستند که تحمل پیشرفت دیگران را ندارند ، اینان افرادی فرصت طلبند، که با به دست گرفتن لغزش ها و نقطه ضعف افراد ، با غلو و بزرگنمایی و همچینین آمیختن ادعاهای کذب، به وجهه کاری دیگران آسیب می زنند.

یک-زیر-آب-زن

انسانهایی بد خواه به نام زیر آب زن

 

در عرف به این افراد “زیر آب زن” گفته می شود ، که در این مقاله راجع به آن ها صحبت می کنیم .

این آدم ها در ظاهر ، با همه خوب هستند، در صحبت کردن ، سعی می کنند مؤدبانه ترین کلمات را انتخاب کنند. یک لبخند مصنوعی، همیشه گوشه لب دارند، اما در موقعیت های مختلف که پای منفعتشان در میان باشد ، وجهه واقعی خود را نشان می دهند.
این آدم ها پیوند های عمیق عاطفی را با هر تلاشی از هم می پاشند . زحمات دیگران را کتمان می کنند ، برای دریافت یک پست بالاتر حاضرند، هر تهمت و شایعه ای را ،در مورد رقیبان اشاعه دهند بله اینان زیر آب زن هستند.

اما در میان این سخن چینی ها و بد خواهی ها، یادمان باشد ، هر عمل ما یک عکس العمل به دنبال دارد .

امام على علیه السلام فرمود: بدترین تلاش، جدایى انداختن میان دو یار همدم است

خداوند متعال می فرماید: «مَنْ یَشْفَعْ شَفاعَهً حَسَنَهً یَکُنْ لَهُ نَصیبٌ مِنْها وَ مَنْ یَشْفَعْ شَفاعَهً سَیِّئَهً یَکُنْ لَهُ کِفْلٌ مِنْها وَ کانَ اللَّهُ عَلی‏ کُلِّ شَیْ‏ءٍ مُقیت» (سوره نساء آیه 85 ) ؛ هر کس وساطت پسندیده ای ( در هر امر خیری در نزد خدا یا مخلوق ) انجام دهد او را بهره ای از آن ( پاداشی در دنیا یا آخرت ) خواهد بود ، و هر کس وساطت ناروایی ( در هر امر باطلی یا در حق شخص ناشایسته ای ) انجام دهد او را نیز نصیبی از ( گناه و وبال ) آن خواهد بود ، و خداوند همواره بر هر چیزی توانا و نگهبان است.

خداوند متعال ،در این آیه شریفه ،به ما هشدار می دهد که : متوجه باشیم ، خیر خواهی یا بد خواهی ما برای دیگران و هر اقدامی در این زمینه ،‌ مستقیما در زندگی ما بازتاب خواهد داشت.

 

قابل توجه زیر آب زن های حرفه ای

متأسفانه عده ای، برای پیشرفت خود راهی بهتر از تخریب دیگرانو زیر آب زن بودن سراغ ندارند ، با حربه هایی چون پرونده سازی ها ، مستند سازی های کذب و تهمت و بدگویی از همکاران ، در صدد تثبیت موقعیت خود هستند.

مدیری از توانا تر بودن نیروی زیر دستش آنقدر احساس خطر می کند که با پرونده سازی ها و به قاضی رفتن های یک طرفه ، باعث بیکار یا تنزل مقام آن نیرو شود.
زیر آب زن ها محدود به اداره ها نیستند ، در خانواده ها هم صادق است. وقتی فرزندی ، عروس یا دامادی، به خاطر شایستگی هایش ، نزد دیگران عزیز می شود، این قبیل افراد با بدگویی ها ، غیبت و تهمت ، در اصطلاح “زیر آب زن زیراب انها آن ها را می زند”.
پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) فرمود : هر که از برادر خود نزد سلطانى بدگویی کند، خداوند متعال همه اعمال او را بر باد دهد و اگر به شخصى که از او بدگویی کرده است ناراحتى یا گزندى رسیده باشد، خداى متعال بدگویی کننده را با (هامان) در یک درجه از آتش قرار دهد. (کنز العمّال : ٧۵۴۵)
سخن پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله هشداری به همه و افرادی به نام زیر آب زن که به خاطر این دنیای بی ارزش ، به خاطر داشتن توجه دیگران ، به خاطر پست و مقام ، بدخواه همدیگر نباشیم . این دل هایی که ما می شکنیم ، این ظلم ها همه و همه در نهایت به خود ما باز می گردد و علاوه بر دنیا در آخرت هم عواقب سوء آن گریبانگیرمان خواهد شد .
امام على علیه السلام فرمود: بدترین تلاش، جدایى انداختن میان دو یار همدم است. (غرر الحکم : ۴۴١٢)

امام على علیه السلام  در مورد افراد زیر آب زن فرمود: پیامبر خدا صلى الله علیه و آله به اصحابش فرمود : آیا شما را از بدترین افرادتان آگاه نکنم؟ عرض کردند : چرا اى رسول خدا، فرمود : کسانى که سخن چینى مى کنند، آنان که میان دوستان جدایى مى افکنند، کسانى که براى افراد پاک و بى گناه عیب مى تراشند.

امام صادق علیه السلام ـ به نقل از پدرانش در مورد افراد زیر آب زن فرمود: پیامبر خدا صلى الله علیه و آله فرمود : بدترین مردم، شخص «مثلِّث» است. عرض شد : اى رسول خدا! مثلّث یعنى چه؟ فرمود : کسى که از برادر خود نزد سلطان بدگویی کند و در نتیجه، هم خودش را به هلاکت افکند، هم برادرش را و هم آن سلطان را. (میزان الحکمه حدیث شماره 20729)
امام على علیه السلام فرمود: پیامبر خدا صلى الله علیه و آله به اصحابش فرمود : آیا شما را از بدترین افرادتان آگاه نکنم؟ عرض کردند : چرا اى رسول خدا، فرمود : کسانى که سخن چینى مى کنند، آنان که میان دوستان جدایى مى افکنند، کسانى که براى افراد پاک و بى گناه عیب مى تراشند.(میزان الحکمه حدیث شماره 20742)

زیر-آب-زنی-ممنوع

زیر آب زنی ممنوع است

نتیجه در مورد زیر آب زن :

بد خواستن برای دیگران، به وسیله سخن چینی ، تهمت و عیب جویی، سلاح  آدم های حقیر است، که نمی توانند پیشرفت و موفقیت دیگران را ببینند. همانطور که در روایات دیدیم، این اقدامات عواقب سوئی دارد که در دنیا و آخرت گریبانگیر اهلش می شود.

زیر آب زن زیر آب زنی

مطمین باشد عاقبت زیر آب زنی یا عاقبت زیر آب زن بودن در اخر به خود شما بر میگردد. پس برای پیشرفت خود زیر آب زن نشوید.

نوع مطلب : دشمن فرضی، رسالت فرهنگ پروری یک وبلاگنویس، 
برچسب ها : گفته اند زیرآب زنی، زیرآب زنی کار مردان نیست، خاله زنک، شنونده باید عاقل باشد، نان بری، فتنه، مدیریت چاپلوس پرور،
لینک های مرتبط : زیرآب زنی از کجا آب میخورد؟، روزنامه همشهری، حرف حق، زیرآب زنی در همکاران کنجکاو، معضلی رو به گسترش در مازندران، راننده تاکسی یا یک لبوفروش دانشی درباره مسائل کشور ندارند، به جای کلاچ گرفتن زیرآب بزن،
سه شنبه 15 اسفند 1396 09:25 ب.ظ
سلام، بلافاصله وبلاگم را خواندهام و یک مورد مشابه دارم و فقط از شما تعجب کردم
دریافت بازخورد هرزنامه زیاد؟ اگر پس چگونه از آن جلوگیری می کنید، هر پلاگین یا هر چیز دیگری که می توانید توصیه کنید؟
من خیلی زود دریافتم دیوانه من را رانندگی می کند بنابراین هر گونه حمایت بسیار قدردانی می شود.
جمعه 4 اسفند 1396 09:30 ب.ظ
با تشکر از شما برای به اشتراک گذاشتن افکار خود را در هک.

با احترام
یکشنبه 26 شهریور 1396 02:36 ق.ظ
Thank you a lot for sharing this with all folks you actually know what you are speaking about!

Bookmarked. Kindly additionally talk over with my site =).
We may have a link trade arrangement between us
جمعه 10 شهریور 1396 11:49 ق.ظ
Appreciate this post. Let me try it out.
سه شنبه 17 مرداد 1396 04:17 ق.ظ
Hi there to all, how is the whole thing, I think every one is getting more from this web page,
and your views are nice designed for new people.
دوشنبه 16 مرداد 1396 06:56 ق.ظ
It is the best time to make some plans for the future and it is time to be
happy. I've read this post and if I could I desire to suggest you few interesting things or advice.
Maybe you can write next articles referring to this article.

I wish to read even more things about it!
پنجشنبه 29 تیر 1396 12:48 ق.ظ
Hello, i feel that i noticed you visited my weblog so i got here to return the desire?.I'm trying to to find things to enhance
my site!I guess its ok to make use of some of your ideas!!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ

آدرس های اینجا:

Www.ZahrNevis.ir
Www.VocalVoice.ir
Www.aboutMahdi.com
Www.taghvim.date
Www.zaman.date
Www.tarikh.date
Www.vaght.date

نویسنده صلح دوستی هستم و اگر ببینم مطالبم تحریک کننده احساسات منفی مخاطبین هست به صورت موقت پاک می کنم و در زمان مناسب وقتی جنبه ها و ابعاد منفی مطلبم کم رنگ شد برای اثر بخشی مثبت دوباره انتشار میدم. بالاخره از قدیم گفتن: هر سخن وقتی و هر نکته مکانی دارد.../
نادانی دردیست که فقط خردمندان آن را احساس می کنند./
این وبلاگ حافظ آبروی اشخاص حقیقی و حقوقی است و از عملیات انتحاری فرهنگی به شدت اجتناب می ورزد. ناشناس بودن نام نویسنده نیز در راستای همین سیاست هست./ من مامور به بستن سوپاپ اطمینان با چوبپنبه هستم، اما آیا دشمن از طریق سوراخ سوپاپ میتونه کلیدواژه نفوذ بکنه؟/ هر چه توو دهنی دارید قورت دهید و بر محمد و آل محمد صلوات بفرستید و مشت محکم خود را باز و رو به آسمان دعا کنید که روایات مهدویت جعلی نباشد/ به دلیل عدم ارسال کامنت از سوی مخاطبین و بازدیدکنندگان وبلاگ، هرازچندگاهی ضربان نبض شما بینندگان عزیز را از طریق ارسال پست های تحریک آمیز می گیرم که خدای نکرده کند یا نامنظم نزند./ در این وبلاگ ما اراده کرده ایم در کار خدا دخالت کنیم ولی قصد تبدیل در سنت الهی نداریم چون اصلا شدنی نیست مثلا بدون عزم جدی ملی هیچ تغییری در روند فعلی فرهنگی و اجتماعی حاصل نخواهد شد/ حق ویرایش برای نویسنده محفوظ است./ گاهی وقتا صدای قهقهه شیطان رو می شنوم حتی وسط دهه محرم، امان از غریبی امام حسین در بین عزادارانش/ مجموعه وبلاگهای من به کل ادارات روابط عمومی سراسر کشور اعلان جنگ کرده است/ در ره منزل لیلی که خطرهاست در آن، سرزنش ها گر کند خار مغیلان غم مخور/ امیدوارم روزی روزگاری مجبور نشم مطلبی مناقشه برانگیز و فتنه آمیز رو بدون ذکر پادزهر بنویسم/ حتی اگر بتوانم ثانیه ای در مرگ تدریجی این ملت تاخیر بیندازم دریغ نمی کنم/ برای نجات اقوام ایرانی از توهم مسلمان بودن و واقعیت عقب ماندگی تلاش می کنم./ به مسئولین فرهنگی فحش نمیدم تا توی خماری فحش شنیدن از من باقی بمونن/ منتظر دین جدید نباید بود اما مجری، صالح خواهد بود/ چه خوب بود قبل از جمله سازی با واژه "بصیرت" کمی سیرت میداشتیم/ ای وای بر اسیری کز یاد رفته باشد در دام مانده باشد گاو صیاد زاییده باشد.
مدیر وبلاگ : هوشنگ مهدی یار
نظرسنجی
آیا مشکل ملت ایران کتاب نخواندن است؟


جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :